Ознака: солена вода

Занимливости

Ги измила јагодите со солена вода, а потоа се запрепастила кога го видела резултатот – сега сите сакаат да го користат овој трик

Една девојка решила јагодите да ги потопи во солена вода, а целиот процес го објавила на популарната мрежа ТикТок, каде изненадила многумина. Имено, кога видела ‘што сè шета по нив’, […]

Живот

Една чаша солена вода треба да конзумирате секој ден: Дознајте ги нејзините бенефиции

Комбинацијата од чиста морска сол и вода како дел од редовната прехрамбена рутина може да го регенерира нашиот организам на следните начини. Бенефициите на вода со лимон или со јаболков […]

Живот

Секое утро треба да пиете чаша солена вода, еве зошто

Солената вода е најдобриот и најлесниот начин да го регенерирате телото и да го исчистите од непотребните токсини. Иако ова Индијците одамна го применуваат, западниот свет ја отфрли оваа практика […]