Ознака: солена торта

Кулинарство

Солена торта со варени јајца и шунка: Направете предјадење кое ќе го обожава цело семејство!

Колку и рационално да купуваме за велигденските празници, храната некако останува, а варените јајца се она што обично нѝ преостанува од празничната трпеза. Искористете ги и едноставно направете солена торта […]

Кулинарство

Солена торта – најдобро летно освежување! Кога ќе ја направите нема да престанете да јадете

Ако не сте љубители на благо, ви претставуваме совршен рецепт за вкусна солена торта за сите прилики. Состојки: – бел тост леб; – руска салата; – шунка; – крем сир; […]

Кулинарство

Солена торта: воодушевувачки микс од шунка и павлака со спанаќ

Наш предлог за вкускно предјадење или вечераСостојки: 1кг спанаќ Сол,бибер,зачини по вкус Лепче потпоено во млеко 50гр путер 4 жолчки 200мл кисела павлака 6 белки Брашно 200гр ситно сецкана шунка […]