Ознака: солени руски капи

Кулинарство

Ќе ги обожувате! Рецепт за солени руски капи кои ќе го освојат сечие срце

Оваа закуска загарантирано ќе ги воодушеви вашите гости. Пробајте го едноставниот рецепт! Потребни состојки за кора: – 4 јајца; – 12 лажици брашно; – 1 павлака; – 1 поголем рендан […]