Ознака: солени топчиња

Кулинарство

МАРГАРИТИ – кога ќе пробате, ќе барате уште! Одлични за појадок, ужина или вечера…

Одлични за појадок, ужина или вечера…Состојки: 1 коцка квасец (30 гр) 1 јогурт 100 мл мелко малку сол 1 лажица шеќер 500-600 гр брашно малку масло 200 гр сирење 3 […]