Ознака: солзавец

Занимливости

Бугарската полиција стана хит низ целиот свет: Употребија солзавец, но заборавија на една работа- истиот им се врати како бумеранг

Бугарија во текот на викендов се справи со големи протести во пресрет на референдумот за промена на системот на власт како и за добивање на нов устав, а поради еден […]

Балкан Вести

Во Атина полицијата со солзавец против демонстрантите

Грчката полиција употребила солзавец врз левичарски демонстранти кои протестираа против посетата на германската канцеларка Ангела Меркел на Атина. Грците ја обвинуваат Меркел за мерките за штедење воведени поради големиот финансиски долг […]

Вести

Неиздаден материјал од Собранието:Тепање, солзавец, полицијата

Види го неиздаденот материјал од камерманот кој синоќа беше во близина на Зоран Заев.Од првиот напад, преку дејството на повлекување во салата во која полицијата употреби солзавец, и прва помош […]

Балкан

Бомба и солзавец ноќеска во Атина

Импровизирана експлозивна направа експлодираше ноќта кон понеделникот во оддел на поштенска компанија во Атина, откако претходно полицијата двапати употреби солзавец во неделата доцна вечерта за да ги растера демонстрантите пред […]