Ознака: Солза Грчева

Македонија Политички партии

Дали Мицковски ќе биде херојски соучесник во предавството на Македонија?

Поминува речиси една недела од кога Зоран Заев во својство на претседател на Владата на Република Македонија обзнани дека името ќе биде променето во Северна Македонија за севкупна употреба, со […]

Избор на уредникот

Митингот на 2 јуни беше класична манипулација

Викендов помина во една многу еуфорична атмосфера на фб, со многу заблагодарувања на Господ, на нашиот јужен сосед за тоа што ни го “спасиле” Името! Меѓутоа ако направиме подлабока анализа […]

Избор на уредникот

Сајтот Коложег праша: кој ќе ја одбрани Македонија?

Така што во Македонија на официјалната внатрешна политичка сцена остана идеолошка пустош и само две клиентелистички врхушки на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, купени и уценети од Дип Стејт, и двете без […]

Вести

Новата влада е инклузивна за поранешните коалициони партнери на Груевски, а строго ексклузивна за луѓе кои ја терале опозициската агенда

Поранешната пратеничка Солза Грчева на гостувањето на Канал 5 изјави дека не верува во инклузивноста на новата влада предводена од Социјалдемократскиот Сојуз.Грчева во изјавата вели дека не верува дека новата […]

Вести

Грчева: Ако на овој начин се избира претседател на Собрание и Влада таа нема да биде реформска

Ако на овој начин се избира претседател на Собрание и ако на ваков начин се избере Влада, таа нема да е реформска, туку најмногу Револуционерен Совет (можеби и со право […]

Вести

Поранешните пратеници на СДСМ упатија јасна порака до Зоран Заев

Поранешните пратеници на СДСМ упатија порака до лидерот на опозицијата Зоран Заев.Заев да престане со уништување и тргување на Македонија и националните интереси, побара поранешната пратеничка Солза Грчева. -Дај дечко […]