Ознака: Солза Грчева

Вести

Заев опасно кокетираше со албанскиот јазик и ги отвори апетитите на албанските политичари и електорат

Грешка се направи со она кокетирање на лидерот на СДСМ, а сето тоа го слушавме во живо тоа не е нешто што не сме го интерпретирале добро. Зборуваше во Косово […]

Вести

Љубомир тепаше жени на паркинг, Јон Фрчковски ги фотографира во банка и им се заканува!

Велат крушата под круша паѓа, а примерот со семејството Фрчковски не е ништо поразличен. Додека татко му тепаше жени на паркинг, синот Јон Фрчковски се заканува и навредува поранешни пратенички, […]

Вести

Осуда за манијачењето и заканите на поранешните пратенички на СДСМ oд страна на синот на Фрчкоски

По вчерашниот текст на Курир со наслов „Еве зошто пратеничките Топузова и Грчева беа избркани од опозицијата“, во кој, меѓудругото, беше објавено како синот на Љубомир Фрчкоски, Јон Фрчкоски на […]

Вести

Грчева до Фрчковски: Драфтот се напиша во Берн, целиот текст во Тирана, а се завери кај нотар во Приштина

Поранешната пратеничка Солза Грчева на социјалната мрежа Фејсбук му одговори на екс министерот од СДСМ Љубомир Фрчковски за тоа кој им ја напишал платформата на Албанците.Фрчковски се прашува кој им […]

Вести

Солза Грчева: СДСМ си ги скуси демократските капацитети

СДСМ особено на претходните избори, а сега уште повеќе се обидува да се ребрендира преку различен тип на владеење, што лично ми наликува на авторитарно, вели Солза Грчева.-Мислам дека опозицијата […]

Вести

Грчева со правна дијагноза за Јанева: Нивото ти се бракоразводни парници, а не организиран криминал

Со наведната глава, како да ги чита или студира материјалите пред себе, вчера во собраниската сала специјалната обвинителка Kатица Јанева ги слушаше прашањата и критиките упатени до неа од независната […]

Вести

И на пратениците на СДСМ им станаа очигледни манипулациите на Заев со избирачкиот список

Дека обвинувањата за нерегуларности во избирачкиот список беа само манипулација со која Заев бегаше од избори, стана одамна јасно.Лицитирањето со бројки за фантомски гласачи, кои самата ДИК со прв човек […]