Ознака: солна киселина

Балкан

Хорор во средно училиште: Ученик им ставил солна киселина во сокот на соученици

Петнаесетгодишен средношколец од црногорскиот град Рожаје се обидел да отруе свои соученици со солна киселина, објави подгоричкиот весник „Побједа“. Според весникот, тинејџерот ставил солна киселина во шишиња со сок и […]

Вести

Хорор: Четири девојки полеани со солна киселина во Марсеј

Во текот на вчерашниот ден, една жена фрлила киселина на четири девојки – државјани на САД на железничката станица во францускиот град Марсеј. Француските власти порачаа дека „не веруваат“ дека […]

Балкан

Манијак напаѓа жени со солна киселина – неколку се во болница!

Вистински хорор деновиве го стресе Белград каде манијак шета по улиците и напаѓа жени, полевајќи ги со киселина.Како што информираат српските медиуми, неколку жени до сега се повредени во нападите, […]