Ознака: соломонски острови

Вести

Разорен земјотрес од 7,7 степени според Рихтер во близина на Соломонските Острови

Земјотрес со интензитет од 7,7 степени според Рихтерова скала е регистриран денеска во област на околу 70 километри од Соломонските Острови, соопшти американскиот Геолошки институт.Првично било објавено дека јачината на […]