Ознака: Солунска Глава

Вести

Очевидци за авионската несреќа кај Солунска глава: Го видов авионот. Мал, но многу високо леташе…

Трагедија во воздухот. Семејство од Бугарија загина при авионска несреќа во планински предел кај Солунска глава. Малиот авион „Цесна“ се урна недалеку од Скопје при лошо време. Во него патуваа […]

Црна хроника

Во авионот исчезнат кај Солунска Глава, четири жртви

Мал воздухоплов од типот Цесна П210Н кој летал од Охрид за Софија попладнево во 16:16 часот е изгубен од радарскиот систем на контролата за летање. Контактот е изгубен западно од Слунска […]