Ознака: Сомалија

Вести

Напад на бомбаш- самоубиец во Сомалија

Бомбаш-самоубиец денеска изврши напад во внатрешноста на еден од најголемите воени центри за обука во Могадишу, при шти загинаа најмалку пет лица, изјави потполковник Махамед Абдирахаман.– Бомбашот-самоубиец преправен како припадник […]