Ознака: сомнителен пакет

Вести Свет

Најновиот сомнителен пакет испратен за Џо Бајден

Пакет наменет за поранешниот американски потпретседател Џо Бајден, сличен на експлозивните пакети кои се испратени до истакнати демократи, е откриен денес во поштенски објект во Далавер, изјави полициски претставник. ФБИ ја […]

Вести

„Сомнителниот пакет“ кој беше пронајден во Лондон не е опасен

Лондонската полиција соопшти дека „сомнителниот пакет“, поради кој попладнево на кусо беше евакуиран Леднхол Маркет во лондонски Сити, не е опасен.Во полициското соопштение се наведува дека по проверката на пакетот е […]

Вести

Евакуација во Лондон: Сомнителен пакет кај катедралата „Свети Павле“

Поради сомнителен пакет денеска беше евакуиран центарот на Лондон околу катедралата Свети Павле, а очевидци тврдат дека е извршена контролирана експлозија.Во тек е полициска истрага, а голем дел од Сити […]