Ознака: сомнителните пакети

Вести Свет

Поради сомнителните пакети евакуирани Си-Ен-Ен и „Тајм Ворнер“

Заради добиени сомнителни пакети со експлозивна направа во тек е евакуација на зградите на компанијата „Тајм Ворнер“ и на Си-Ен-Ен во центарот на Њујорк, јавија американските медиуми. Тајната служба соопшти […]