Ознака: сонечево и топло

Вести Македонија

Сонечево и топло со температури над 35 степени

Во Македонија денес не очекува сончево и потопло време со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови на земјата ќе има услови за краткотрајна нестабилност со пороен дожд и ретки […]