Ознака: сончеви периоди

Вести

Променливо со сончеви периоди и потопло време

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и потопло. Во северозападните делови облачно со повремени врнежи од дожд, само на највисоките планини од снег. Ќе дува умерен […]

Uncategorized

Променливо облачно со температура до 15 степени

Времето денес ќе биде променливо облачно, на места со сончеви периоди, особено околу пладневните часови. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Максималната температура ќе се движи од 9 […]

Вести Македонија

Претпладне дожд, попладне сончеви периоди

Изутринава и претпладнево времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе […]