Ознака: Сончево Време

Вести

Сончево време, од утре надпросечни температури

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб променлив ветер и со појава на магла и ниска облачност по котлините во претпладневните часови. Максималната температура ќе биде во интервал од […]

Вести Македонија

Сончевото време и високите температури ќе траат до четврток

Денеска времето во земјава ќе биде сончево и релативно топло, со слаб до умерен ветер, претежно со западен правец. Утринската температура ќе се движи од 7 до 15 степени, а […]

Вести

Сончево и потопло време

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена  локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура од минус два до шест степени, а […]