Ознака: сончево и потопло

Вести Македонија

До четврток сончево и потопло, од петок пад на температурите

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со слаб ветер од променлив правец. Дневните температури ќе бидат во Скопје 16 степени, Маврово 9, Охрид 12, Битола 18, Крива […]