Ознака: Сончево и топло време

Вести

Сончево и топло време со 31 степен, викендов поројни дождови и силен ветер

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец. Кон крајот на денот во западните делови ќе […]