Ознака: сончево со мала облачност

Вести Македонија

Временска прогноза: Студени утра, високи дневни температури

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Поголема облачност ќе има во источните делови и ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи […]