Ознака: Сончев ден

Вести

Сончев ден, попладне повторно дожд – Еве какво време не’ очекува за викендот

Сончево со мала до умерена облачност ќе биде времето денеска. Попладне во северозападните и крајните источни делови ќе има локален пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен […]