Ознака: сообраќаен метеж

Македонија

Сообраќаен метеж во Скопје, еве на кои булевари има привремен сообраќаен режим

На булеварот „Борис Трајковски“, кај влезот на поранешната фабрика Стаклара и на регионалниот пат „Јадранска магистрала“, кај натпатникот кон Визбегово денеска ќе има привремен сообраќаен режим заради изведување градежни зафати. […]

Свет Сцена

Гвинет Палтроу – веспата е совршено решение за сообраќајниот метеж

Иако пред неколку години, возејќи ја својата ќерка Епл на скутерот за малку ќе се судреше со автобус кој непрописно го претекна, славната оскаровка и денес не се откажува од […]