Ознака: сообраќаен

Вести Македонија

Попладне во Центар посебен сообраќаен режим

Министерството за внатрешни работи информира дека денеска од 19 часот ќе биде организиран посебен сообраќаен режим во централното градско подрачје, поради протестен марш од плоштадот ВМРО до пред зградата на […]

Занимливости

Знаевте ли дека Москва е светски шампион во сообраќаен метеж?

Москва е рангирана на прво место меѓу најголемите градови во светот поради сообраќајниот метеж на патиштата. Годишниот извештај на компанијата TomTom, кој го истражува индексот на сообраќајниот метеж, ја наведе […]