Ознака: сообраќакајка

Црна хроника

Возачот на автобусот кој предизвика сообраќајка во Турција задржан во притвор

Продолжува истрагата за сообраќајната несреќа во Турција кога туристички автобус од Македонија во сопственост на скопската фирма „Бога транспорт“ со скопски регистарски таблички удрил во камион со приколка, во близина […]