Ознака: сообраќајка Куманово

Македонија

Во сообраќајка близу Куманово тројца тешко повредени

На 26.07.2019 околу 12:25 часот на локалниот пат Куманово-с. Горно Коњаре, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Мерцедес“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Г.Ј.(52) од Куманово и […]