Ознака: сообраќајки

Вести

Причини за сообраќајни незгоди кај младите возачи

Младите возачи и возачите почетници се најранлива категорија учесници во сообраќајот, но и најчесто грешат во него. Според Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата, грешките се непромислени и […]

Вести

Тринаесет лица повредени во сообраќајки синоќа

Тринаесет лица биле полесно повредени во шест од вкупно 13 сообраќајки регистрирани во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Во седум била причинета материјална штета.Од МВР […]

Вести

Едно лице загинато во една од вкупно 13 сообраќајки во Скопје

Едно лице загинало во една од вкупно 13 сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во четири полесно биле повредени пет лица, а во осум […]

Црна хроника

Две лица загинаа во две сообраќајни несреќи во Македонија

Две лица денеска загинаа на патиштата во источна Македонија во две сообраќајни несреќи, кои се случиле во период од три часа.Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова соопшти дека на магистралниот пат […]