Ознака: сообраќајна несреќа

Свет

Во сообраќајна несреќа во Пакистан 22 загинати и 15 повредени

Најмалку 22 лица загинаа, а 15 се повредени во автобуска несреќа што се случи во Пакистан, соопшти локалната полиција. До несреќата дошло кога автобус додека се движел по планински пат на северозападот […]

Македонија

Во сообраќајна несреќа на патот Скопје-Тетово повредени три лица

Три лица од кои едно потешко се повредени во сообраќајна несреќа која се случила на региналниот пат Скопје-Тетово кај село Семениште. Несреќата била пријавена во 19:15 часот, а во истата […]

Црна хроника

Обвинителството изврши увид на местото на синоќешната сообраќајна несреќа, ова се деталите

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес синоќа изврши увид на регионалниот пат Велес– Штип, кај Ново Село, на местото каде се случи тешка сообраќајна несреќа во која едно […]

Свет

Најмалку 17 лица загинаа во автобуска несреќа во Дубаи

Најмалку 17 луѓе од различни националности загинаа, а повеќемина се повредени кога автобус удрил во сообраќаен знак покрај пат во Дубаи, јави Би-Би-Си. Во автобусот на автопревозничката компанија “Муасалат“ од […]

Македонија

Тешка сообраќајна несреќа на патот Тетово-Гостивар

Утрово околу 07:00 часот на наплатната станица Тетово-Гостивар се случи тешка сообраќајна несреќа во која загина едно лице, а уште четири се повредени. Од тетовската болница за „Тетова1“ откриваат дека […]

Црна хроника

Тешка сообраќајка на патот Тетово-Гостивар, има жртви

Едно лице загина, а неколку се повредени во тешка сообраќајна несреќа што изутринава се случи на патот Тетово-Гостивар, објави Алсат. Полициски екипи и истражен судија веќе се на местото на […]

Сцена

Автомобилот на српската пејачка со македонско потекло излетал од патот, удрил во електричен столб и се запалил!

Автомобил од марката „Форд Фиеста“ во сопственост на српската пејачка со македонско потекло Гоца Божиновска излетал од патот, удрил во електричен столб и се запалил. Несреќата се случила утрово околу […]

Живот

Возела во спротивна насока, па усмртила тричлено семејство- кога болничарите ѝ пришле се запрепастиле од глетката

21-годишната Еби Мајс убила тричлено семејство на автопат во Охајо кога возела во спротивна насока. На лице место настрадале 51-годишниот Тими Томпсон, 10-годишната ќерка Теса Томпсон, додека 50-годишната мајка починала […]

Црна хроника

Македонија во траор и непребол

Ова се сите загинати од страотната автобуска несреќа кај село Ласкарци: Раметула Абдураими, единец во семејството Абдураими Валдете Хамити (1989), од Дебреште, мајка на две деца Јовица Трпевски, од Гостивар, […]

Балкан Црна хроника

Во сообраќајна несреќа во Грција изгореа 11 бегалци и мигранти

На регионалниот пат меѓу грчките градови Кавала и Солун, во сообраќајна несреќа рано утрово животот го загубија 11 лица откако комбето во кое што се превезувале се судрило со камион, […]

Балкан Црна хроника

Двајца Mакедонци и петмина Срби загинаа кај Јагодина

Двајца Mакедонци и петмина Срби има меѓу загинатите во верижен судар кај Јагодина во Србија што се случи денес на автопатот Белград – Ниш, на потегот меѓу градовите Ќуприја и Јагодина, […]

Ракомет

Вуко Борозан доживеал сообраќајна несреќа!

Според информациите на црногорскиот ракометен портал, „Handball.me“, ракометарот на Вардар, Вук Борозан доживеал сообраќајна незгодна и излетал од замрзнатиот пат, управувајќи го својот автомобил.  Борозан е надвор од животна опасност, имал […]