Ознака: сообраќајна несреќа

Црна хроника

Возачот кој ја прегази студентката кај Универзална читаше писмо во судницата

Само убиецот на моето дете е на слобода. Завршните зборови беа одложени. Треба да биде во притвор и конечно да се затвори случајот. Со овие зборови таткото на прегазената студентка […]

Црна хроника

Едно лице е тешко повредено во сообраќајка на автопатот Скопје-Велес

Дваесет и шест годишниот М.М. од Македонски Брод е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила вчеравечер пред патарината кај Кадински мост на автопатот Скопје-Велес.Како што информира Министерството за […]

Балкан

СТРАШНА НЕСРЕЌА: Пет лица се тешко повредени!

Страшна сообраќајка утрово го потресе Лесковац, во Србија, откако дојде до директен судир помеѓу автомобили.Според податоците на српски Курир, едно лице загина, а пет се тешко повредени во директен судар […]

Црна хроника

Повреден мотоциклист во сообраќајна несреќа во Делчево

Околу 23:30 часот во Делчево вчера се случила сообраќајна незгода во која М.А.(21) управувајќи мотоцикл „Хонвеј“ изгубил контрола над истиот и удрил во бетонска ограда.М.А. се здобил со повреди во […]

Црна хроника

Полицаец удрен одзади со Голф

Вчеравечер во 22.50 часот на регионалниот пат Тетово-с.Јажинце, при редовна работа полициски службеник од полицијата во Теарце бил удрен одзади од возило „голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Р.Ф. […]

Сцена

Мистерот на Македонија е тешко повреден во сообраќајна несреќа во Скопје

Актуелниот мистер на Македонија, Ивица Симоновски, кој се закити со оваа престижна титула минатата година, денес беше тешко повреден во сообраќајна несеќа во Скопје.   Според првичните информации, Ивица не […]