Ознака: сообраќајна несреќа

Црна хроника

Македонија во траор и непребол

Ова се сите загинати од страотната автобуска несреќа кај село Ласкарци: Раметула Абдураими, единец во семејството Абдураими Валдете Хамити (1989), од Дебреште, мајка на две деца Јовица Трпевски, од Гостивар, […]

Балкан Црна хроника

Во сообраќајна несреќа во Грција изгореа 11 бегалци и мигранти

На регионалниот пат меѓу грчките градови Кавала и Солун, во сообраќајна несреќа рано утрово животот го загубија 11 лица откако комбето во кое што се превезувале се судрило со камион, […]

Балкан Црна хроника

Двајца Mакедонци и петмина Срби загинаа кај Јагодина

Двајца Mакедонци и петмина Срби има меѓу загинатите во верижен судар кај Јагодина во Србија што се случи денес на автопатот Белград – Ниш, на потегот меѓу градовите Ќуприја и Јагодина, […]

Ракомет

Вуко Борозан доживеал сообраќајна несреќа!

Според информациите на црногорскиот ракометен портал, „Handball.me“, ракометарот на Вардар, Вук Борозан доживеал сообраќајна незгодна и излетал од замрзнатиот пат, управувајќи го својот автомобил.  Борозан е надвор од животна опасност, имал […]

Вести

Две лица тешко повредени во сообраќајката на патот Ресен- Охрид

Двајца возачи се тешко повредени во сообраќајната несреќа која вчера околу 20 часот се случи на магистралниот пат Ресен-Охрид, кај селото Крушје.Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале „Лада“ во […]

Вести

Момче загина утринава во тешка сообраќајка

Дваесет и четиригодишно момче загина во сообраќајка утрово на автопатот Неготино-Гевгелија. Како што информираше за МИА Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, сообраќајната несреќа се случила околу 3.30 часот, кај […]

Сцена

Синот на Мајкл Џексон доживеал сообраќајна несреќа

Принц Џексон, најстариот син на Мајкл Џексон вчера доживеал несреќа, по што бил префрлен во болница. Во болницата е констатирано дека има полесни повреди, гребнатини и модринки и нема скршеници, па […]

Вести

Бремена жена прегази дете и продолжи да вози

Бизарна сообраќајна несреќа се случила во една кинеска провинција која за жал помина без потешки последици.Станува збор за една трудница која е снимена како со својот мотор прегазила три годишно […]