Ознака: сообраќајна несреќа

Вести

6 лица повредени во тешка сообраќајна несреќа на патот Штип- Велес

На магистралниот пат Штип-Велес, атар на село Три Чешми, вчера во 18.05 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Шаран“ со светиниколски регистарски ознаки, управувано од М.Р. (37) […]

Вести

Тешка сообраќајка кај клучката Хиподром

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која денес околу 11 часот се случила на автопатот Скопје-Велес, после клучката Хиподром.Од МВР за медиумите информираат дека во несреќата учествувале автомобил „Југо“ […]

Вести

Сообраќајка кај Стража: Возилото не може да го пронајдат, повредените се хоспитализирани

Сообраќајна несреќа се случи на првата кривина кај Стража, комбе излетало од патот и паднало во провалија, потврдуваат полициски извори за ТВ Нова.Според првичните информации повредени се петмина, меѓу нив […]

Вести

Две сообраќајки го блокираа патот на Стража

Две сообраќајни несреќи се случија денеска после планинскиот превој Стража на патот кон Кичево.За сообраќајките сведочат и овие   фотографии од Фејсбук страницата „Ѕид на сообраќајниот срам“. За сообраќајките сведочат […]

Вести

Тешка сообраќајна несреќа кај делница село Удово- село Марвинци

Педесет и шестгодишна државјанка на Србија утринава загина во сообраќајна незгода што се случи на автопатот А-1, делница село Удово-село Марвинци, наспроти селото Јосифово.Министерството за внатрешни работи соопшти дека во […]

Вести

Тешка сообраќајна несреќа во Свети Николе

Увид на лице место извршила екипа од ПС-Свети Николе.На 03.06.2017 година околу 16.30 часот во Свети Николе, на крстосницата на ул.,,11-та Македонска Бригада“ и ул.,,29-ти Ноември“ се случила сообраќајна незгода […]

Вести

Прегазено 4 годишно дете

Сообраќајна несреќа во која 4 годишно дете е повредено се случила вчера околу 15 часот на регионалниот пат Тетово-Пирок.-Автомобил „Фолксваген Голф“ со гостиварски регистерски таблици управуван од М.Х.(48) од с.Долна […]

Вести

Страшна сообраќајка во Скопје: Мотоциклист тешко повреден

Скопјанец А.З. (33) е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера околу 12:30 се случила на улицата „Васил Ѓоргов“.Од полицијата информираат дека незгода се селучила меѓу автомобил „Ауди“ со скопски […]