Ознака: СООБРАЌАЈНИ НЕЗГОДИ

Македонија

Седум лица потешко повредени во сообраќајни незгоди во Скопје

Седум лица се здобиле со тешки, a осум лица со лесни телесни повреди во 10 од вкупно 15 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. […]

Живот

Една масовна тепачка ја одбележа новогодишната ноќ во Охрид

Масовна тепачка утрово се случила пред казино на улицата „Партизанска“ во Охрид во која учествувале седум лица. Освен ова нарушување на јавниот ред и мир кое се случило во 04:30 […]

Вести

Во седум сообраќајки во Скопје повредени седум лица

Изминатите 24 часа на подрачјето на Скопје се случиле седум сообраќајни незгоди, во кои седум лица се полесно повредени, а во една е предизвикана само материјална штета.Како што информира МВР, […]

Црна хроника

За два дена во 32 сообраќајки во Скопје се повредени 25 лица

Во текот на изминатите два дена на подрачјето на СВР Скопје се случиле 32 сообраќајни незгоди, во кои едно лице го загубило животот, а други 25 лица се повредени.Сообраќајната полиција […]