Ознака: СООБРАЌАЈНИ НЕСРЕЌИ

Црна хроника

Викенд со многу сообраќајни несреќи во Скопје: Двајца загинати, еден тешко повреден…

Двајца пешаци загинале, еден возач на мотоцикл се здобил со тешки телесни повреди, а 15 лица се здобиле со лесни телесни повреди во 11 од вкупно 27 сообраќајни незгоди што […]

Вести

Во Скопје 12 сообраќајки, еден потешко повреден

Еден сопатник е потешко повреден, а со телесни повреди се здобиле двајца возачи на патнички моторни возила и исто толку сопатници во една од вкупно 12 сообраќајни несреќи што се случиле изминатите 24 часа во […]

Вести

Десет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Десет лица се полесно повредени во девет од вкупно 13 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во четири е причинета материјална штета.Во текот […]

Вести

За велигденскиот викенд во Скопје: 31 сообраќајка, 27 повредени

Едно лице е потешко повредено, а 27 се здобиле со полесни повреди во 31 регистрирана сообраќајна несреќа во изминатите четири дена во Скопје.Како што соопшти СВР Скопје, од евидентираните девет […]

Вести

Трибина на РСБСП на тема „Пешаците и нивната безбедност во сообраќајот“

Во рамки на одбележувањето на „Светскиот ден на сеќавање на жртвите од сообраќајни незгоди“ во организација на РСБСП, во хотелот Континентал се одржа тркалезна маса на тема „Пешаците и нивната […]