Ознака: сообраќајот на патот

Вести Македонија

Од утрово во прекин сообраќајот на патот Охрид-Ресен

Од утрово во 07:05 часот сообраќајот на патот Охрид-Ресен кај Буково е во прекин. Како што информираат од Автомото сојузот на Македонија патот е блокиран во двата правца, заради сообраќајна незгода.