Ознака: сообраќајот пренасочен

Македонија

Заради градежни работи на патот Прилеп -Битола, сообраќајот пренасочен

Сообраќајот на делницата Прилеп-Битола кај Технолошко индустриската зона Прилеп од денеска ќе се пренасочеува на регионалниот пат. Како што известува фабриката “Карпош“ АД Скопје во наредните три месеци ќе се […]

Вести Македонија

“Партизанска“ и утре затворена за сообраќај

Заради градежни работи на булеварот “Партизански одреди“ во Влае и асфалтирање прекоп извршен од БЕГ кај Порта Влае, викендов има привремен сообраќаен режим. Денес од 8 часот наутро е затворен бул. […]

Вести Македонија

Сообраќајна несреќа на “Илинденска“

Утрово на булеварот “Илинден“ во Скопје се случи сообраќајна несреќа меѓу мотоцикл и автомобил. Булеварот беше затворен за сообраќај, па возачите беа приморани да бараат други улици за да стигнат до […]

Вести Македонија

Посебен сообраќаен режим на дел од „Партизанска“

Од Град Скопје соопштија дека поради извршување на градежни работи за реконструкцијата на булеварот „Партизански одреди“ во Влае, како и поради извршување градежни работи на топловодната мрежа од страна на […]