Ознака: сообраќајот

Македонија

Тргате на пат: Сообраќајот низ земјава се одвива по претежно суви коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања […]

Македонија

Лавина кај „Врбјанска раскрсница“ на патот Маврово-Дебар

Предупредување до возачите. Заради лавина од снег сообраќајот на патот Маврово-Дебар се одвива наизменично по една коловозна лента. Од АМСМ информираат дека лавината се наоѓа кај местото именувано како „Врбјанска […]

Вести

Како се одвива сообраќајот низ државните патишта?

Во сила е законската обврска за задолжително поседување зимска опрема во возилата, без оглед на временската состојба, која трае до 15-ти следниот месец.Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, […]