Ознака: соопштение

Ракомет

Ракометната федерација се спогоди со Брестовац да прекине соработката

Ракометната Федерација на Македонија би сакала да ја извести јавноста дека македонската куќа на ракометот и г. Данило Брестовац, на 26 јануари 2021 г., взаемно се спогодија да ја прекинат […]

Избор на уредникот Издвојуваме

Групацијата Новоматик во Северна Македонија (Адмирал, Астра и Казино Фламинго Хотел) и Апекс Македонија самоиницијативно ги стопираат угостителските услуги од 23 до 07 часот

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од неспорниот факт дека врвен приоритет во моментов е заштитата на […]

Скопје

ВО ПЕТОК, НА 15.05.2020 ГОДИНА ОД 10:00 ЧАСОТ ЗАПОЧНУВА СО РАБОТА СКОПЈЕ СИТИ МОЛ

ВО ПЕТОК, НА 15.05.2020 ГОДИНА ОД 10:00 ЧАСОТ ЗАПОЧНУВА СО РАБОТА СКОПЈЕ СИТИ МОЛ – со највисоки светски стандарди фокусирани за безбедноста на здравјето на посетителите Врз основа на одлуката […]

Вести

Уставен суд: Нема пари за СЈО!

Уставен суд: Нема пари за СЈО! Стотина вработени истражители, службеници и административни кои останаа во СЈО нема да ги добијат заостанатите придонеси. На денешната седница Уставниот суд ја поништи Уредбата […]

Вести

Сеуште нема да има отворање на молови, обложувалници и кафани

Сеуште нема да има отворање на молови, обложувалници и кафани МЗ испрату соопштение дека денеска Комисијата за заразни болести одржала состанок на кој е разгледана можноста за олеснување на досегашните […]

Црна хроника

МВР: Уште 21 лице повикани на разговор за настанот во Ченто

МВР: Уште 21 лице повикани на разговор за настанот во Ченто. Министерството за внатрешни работи во врска со настанот кој пред неколку денови се случи во населбата Ченто, а за […]

Вести

Пендаровски за членството во ЕУ и НАТО: Заслуживме ново поглавје во остварување на стратешките цели на државата

Пендаровски за членството во ЕУ и НАТО: Заслуживме ново поглавје во остварување на стратешките цели на државата Почитувани сограѓани, Во овие денови на искушенија кога сме свртени кон своите најблиски, […]