Ознака: Сопиште

Црна хроника

70-годишен скопјанец изгоре во Сопиште

Во скопско Сопиште неподвижен старец загина во пожар. Трагедијата се случила во куќа во Сопиште, каде што било пронајдено безживотното телото на 70-годишниот скопјанец. Во моментот кога избивнал пожарот, тој бил […]

Вести

Леш во распаѓање пронајден во Сопиште

Починато лице околу 12:30 часот било пронајдено во скопско Сопиште.Од полицијата за Курир потврдуваат дека човечки леш во фаза на распаѓање бил пронајден во канализациона шахта при изведување на градежни […]

Вести

МВР три дена крие информации за сообраќајката на кандидатот на СДСМ за градоначалник на Сопиште?!

Кандидатот за градоначалник на Сопиште од СДСМ, Далибор Богдановски, предизвикал сообраќајна несреќа поради возење со преголема брзина, а МВР три дена ја крие оваа информација.Според полициски информации до кои дојде […]

Црна хроника

Тешка сообраќајна несреќа во скопско Сопиште

Во скопското село Сопиште вчера во 20 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „пасат“ со скопски регистерски таблици управувано од Д.Б.(38) и патничко возило „ауди“ со скопски регистерски […]