Ознака: сопменик

Вести

Црвено-жолтите го украсија споменикот на ВМРО

За разлика од активистите на т.н. „Шарена револуција“ кои ги фарбаа спомениците и удрија по македонската историја, граѓаните поддржувачи на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска во Паркот Жена борец, […]