Ознака: сопругата

Живот

Татко злоставил 7-годишна ќерка, сопругата жив го запалила

Ванеса Џексон, 40-годишна Американка е уапсена за напад и закани по живот врз нејзиниот 52-годишен сопруг Винсент Филипс, кого се обидела жив да го запали. Таа чекала сопругот да заспие, па […]

Свет

Брутално ја уби сопругата, па и плачеше на погребот (ВИДЕО)

Пресудата за Македонецот Борче Ристевски според која е осуден на девет години затвор од страна на Врховниот суд во Мелбурн, за убиството без умисла на неговата сопруга Карен Ристевски, отвори […]

Свет

БОРЧЕ ПРИЗНА ВИНА: Откриена вистината за Македонецот што си ја убил сопругата во Австралија

54-годишниот Борче Ристевски призна дека ја убил својата сопруга Карен (47) во Австралија во јуни 2016-та. Тој се изјасни за виновен само еден ден пред судењето во Мелбурн. Како што […]

Живот

Не сакам да го дадам: Сопругата на Момо Николовски со емотивна порака побара помош

Валбурга Батева, сопругата на Момо Николовски, со емотивно обраќање на социјалните мрежи побара помош за докажаниот фолк-уметник кој е сериозно болен. На еден од доајените на македонската народна песна му […]