Ознака: сопруга

Сцена

Никогаш нема да ја видите во јавност: Здравко Чолиќ е 18 години во брак, а еве како денес изгледа Александра

Музичката ѕвезда Здравко Чолиќ со сопругата Александра е во брак од 2001 година, а неговата поубава половина не се експонира јавно. Сепак, екипата од емисијата „Папарацо лов“ месец дена го […]

Сцена

Премногу трошела: Турскиот актер ја оставил 20 години помладата сопруга

Фејза почнала неконтролирано да троши пари па сопругот и ги затворил сметките и и ги одземал картичките. Неговиот потег многу ја налутил, па почнале да се расправаат. Иако актерот тврдел […]

Сцена

Домот обвиен во тага, семејството во црно: „Ќе ти се придружам еден ден за да остариме заедно“, последен поздрав за Шабан

Семејството на Шабан Шаулиќ се уште е во шок по трагедијата која ги снајде. Од својот сопруг и татко се опростија и неговите деца и сопруга чии зборови ќе ви […]

Занимливости

Сопруга и љубовница станале најдобри пријателки: Двете го оставиле човекот кој ги лажел

Партнерот на Керол Авенел (37) ѝ признал дека чека дете со друга жена. Ѝ се заколнал дека таа врска била краткотрајна и дека е завршена, па таа одлучила да му […]

Љубов и секс

Исповед на еден маж: „Мојата сопруга се здебели, не можам да си замислам секс со неа”

Авторот на оваа исповед е анонимен, а зборува за проблемот кој го разорил неговиот брак – неговата сопруга се здебелила и тоа ги оддалечило – најпрво физички, пренесува сајтот „Mama […]

Занимливости

Швалерска работа: Сите три сопруги биле комшивки, а не знаеле една за друга, го мрзело да патува…

Трите жени на г-дин Жанг од Кина со кои се оженил од 2015 до 2017 година, ги поставил во круг од еден километар така што тие не се познавале. Овој […]

Занимливости

Побарала помош од стручно лице бидејќи нејзиниот сопруг енормно се зделебил

Жената, чиј сопруг се здебелил надвор од границите на нормала, открила дека неговиот проблем со килограмите го уништува нивниот однос. Во писмото до секс колумнистката, таа напишала дека ова ѝ […]

Сцена

Сопругата на Несторовски е вистинска убавица

Нашиот репрезентативец Илија Несторовски целосно го остави зад себе периодот без голови во Палермо, па со македонската репрезентација вчера блесна во целосниот негов сјај. За блесокот на терените на фудбалерот […]

Сцена

Заедно се 16 години, но Харис Џиновиќ една работа никако не и ја дозволува на сопругата

Харис и Мелина Џиновиќ заедно се 16 години, но познатата дизајнерка вели дека една работа нејзиниот сопруг никако не и ја дозволува. Во една српска емисија таа открива дека станува […]