Ознака: сопругот

Црна хроника

Скопјанка си го убила сопругот со секира

Вчера во СВР Скопје четириесет и петгодишнот П.И. од с.Драчевица, Скопско,  пријавил дека го пронашол неговиот братучед С.И.(54) убиен со удари од секира. Како што е пријавено П.И. претходно ја видел […]

Живот

Баба не пробала пица 70 години, прочитајте зошто

Oткако нејзиниот сопруг бил уапсен од страна на фашистичкиот диктатот Бенито Мусолини 94-годишна баба повторно проба пица по цели 70 години, кога се заколнала дека нема да јаде италијанска пица. […]