Ознака: сопруг

Македонија

Сопругот на Јанкулоска бара разрешување на судијката Кацарска

Адвокатот Влатко Илиевски, сопруг на поранешната мнистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска осудена за случајот „Тенк”, денеска на седница од Судскиот совет побара разрешување на судијката Добрила Кацарска поради пристрасност […]

Сцена

Ана Бекута го прослави својот 60-ти роденден- кога ќе дознаете што доби на подарок од сопругот ќе сфатите колку многу се сакаат

Српската пејачка Ана Бекува вчера го прослави јубилејниот 60-ти роденден заедно со многумина гости од естрадата. Пејачката во долг розов фустан откри дека ослабела премногу, но и дека изгледа помладо […]

Македонија

Струмичанка се обидела да го отруе сопругот, доби 30 дена притвор

Основното јавно обвинителство Струмица спроведува истражна постапка против едно лице осомничено за кривично дело – Убиство од член 123 став 2 точка 1 во врска со член 19 (во обид) […]

Занимливости

Македонка по породувањето стана хит на интернет: „Остатокот од млекото го цицаше мажот ми“

Македонска мајка стана хит на интернет со својот коментар на социјалните мрежи. -мене мажот ми ми купи рачна пумпа и супер ми бркаше работа додека бевме на болница 4 дена, […]

Вести

Сопругот на Селама Хајек ќе даде 100 милиони евра за обнова на Нотр Дам

Францускиот милијардерот Франсоа-Анри Пино соопшти дека неговото семејство ќе даде 100 милиони евра помош за обнова на катедралата. -Мојот татко и јас одлучивме да одвоиме 100 милиони евра и да […]

Љубов и секс

Исповед на еден маж: „Мојата сопруга се здебели, не можам да си замислам секс со неа”

Авторот на оваа исповед е анонимен, а зборува за проблемот кој го разорил неговиот брак – неговата сопруга се здебелила и тоа ги оддалечило – најпрво физички, пренесува сајтот „Mama […]