Ознака: сопруг

Живот

„Мислев дека сопругот ме изневерува со згодна колешка, но кога ја дознав вистината не можев да си дојдам при себе со денови“

Бесна читателка (35) на британскиот магазин „The Sun“ се обратила во нивна колумна, барајќи помош. Имено, нејзиниот сопруг (38) ја изневерил и таа не знаела што да прави. „Убава и […]

Занимливости

Побарала помош од стручно лице бидејќи нејзиниот сопруг енормно се зделебил

Жената, чиј сопруг се здебелил надвор од границите на нормала, открила дека неговиот проблем со килограмите го уништува нивниот однос. Во писмото до секс колумнистката, таа напишала дека ова ѝ […]

Сцена

Еден месец откако и го убија сопругот на „Рузвелтова“ Мартина е неутешна

Некогашната македонска поп пејачка Мартина Димовска во 2015 година, како што објавија тогаш медиумите, се омажи за „бизнисменот“ Антонио Парапулов, кој беше повозрасен од неа, на што се противеше нејзиното […]

Сцена

Елена Велевска му прости семејно насилство на сопругот

Пред два месеци во медиумите се појави вест дека фолкерката Елена Велевска се разведува од нејзиниот сопруг Марјан Мирчевски, а како причина за разводот наведе дека е семејно насилство. Преку […]

Занимливости

Ја лажел бремената девојка дека е киднапиран за да може да пие со другарите

Британецот Леј Форд (45) го изрежира сопственото киднапирање само за да може да излезе во град и да пие пиво со пријателите. Од својата исплашена бремена девојка побарал 80 фунти […]

Љубов и секс

Имал проблеми во бракот, па си викнал проститутка: Кога видел која го пречека се шокирал

Еден човек ангажирал проститутка за заедно да ја минат ноќта во изнајмена хотелска соба. Меѓутоа, кога таа се појавила следел шок за двајцата. Имено, кога ја отворил вратата, несреќниот човек […]

Сцена

Детали за Душко: Сопругот на Карлеуша пораснал во Дом за деца

Сопругот на Јелена Карлеуша, познатиот фудбалер Душко Тошиќ немал финасиска поддршка од неговите родители. Неговите родители немале доволно финасиски средства да го подржат во фудбалот, па одлучиле да го дадат […]