Ознака: сопружници пензионери

Македонија

Прегазени сопружници во Прилеп

Синоќа околу 19:30 часот на крстосницата од улиците „Борис Кидрич“ и “Крушевска“ во Прилеп, З.М.(54) управувајќи патничко моторно возило „Тојота Авенсис“ со бугарски национални ознаки удрил во пешаците Д.К.(75) и […]