Ознака: сопственик на “Европа 92“

Македонија

Уапсен Ратко Димитровски и двајца осомничени

Пред судија во Кривичниот суд се изведени Ратко Димитровски, поранешниот градоначалник на Кочани и сопственик на печатницата „Европа ’92“, бизнисменот Томе Главчев и Коле Смилевски, тројца од деветмината обвинети во […]