Ознака: соработници

Македонија

Кој ќе соработува со новиот претседател?

Новиот претседател, Стево Пендаровски почна да го екипира својот кабинет. Генерален секретар на претседателската служба е досегашниот владин портпарол Миле Бошњаковски, а извори од кабинетот на Пендаровски за ТВ “Сител“ […]

Вести

Соработниците на Трамп фатени „на дело“ во лифт

На пикантериите и сочните случување кои се вртат околу новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп им нема крај.Имено, двајца соработници од тимот на Доналд Трамп беа снимениод страна на безбедносната […]

Вести

Кој е најтесниот круг соработници на кои се потпира Заев?

Изминативе денови Курир објави имиња на неколку омилени соработници на опозицискиот лидер Зоран Заев, кои ги вдомува во партијата и истите се на платниот список на СДСМ. КУРИР денеска ексклузивно […]

Вести

Ова се омилените соработници на Заев во СДСМ

Омилените свои соработници, опозицискиот лидер си ги вдомува во партијата вработувајќи ги и ставајќи ги на платниот список.Од парите кои за ги плаќаат членовите на СДСМ за членарина, на сметките […]