Ознака: сораја

Избор на уредникот

Ексклузивно интервју: Сораја Вучелиќ – македонските момци се многу фини и пристојни

Првото  појавување во јавноста  беше на  „Велики брат“, пред тоа се занимаваше со моделство од кога и како започна тоа?  -Од  моите  деветнаесет години се занимавам со фото моделинг  и […]

Избор на уредникот

Се појавија тајните фотографии од телефонот на Сораја: Старлетата на јахтата на Паф Деди!

Сораја Вучелич неколку ноќи не спие поради тоа што на Ибица и го украле нејзиниот телефон. Таа е загрижена поради можноста да бидат објавени фотографиите на телефонот. Медиумите откриваат дека […]