Ознака: сорбет од вишни

Кулинарство

Слатко летно освежување: Направете сорбет од вишни со само три состојки

Иако домашниот сладолед е омилен помеѓу летните десерти, вкусните сорбети полека го преземаат водството бидејќи се помалку калорични и полесни за припрема. Еден таков е и сорбетот од вишни од […]