Ознака: Соросоиди

Вести

Каде се СДСМ и соросовите „Паркобрани“ кои се противеа на изградба на легална црква во Центар, сега да реагираат за сечењето дрва и изградба на џамија дивоградба во Чаир?

Каде се паркобраните на СОРОС и противниците од СДСМ кои жестоко се противеа за изградба на легална црква во општина Центар и сечењето на пет стари дрва, сега да реагираат […]

Вести

Нападнат Филип Петровски

Поради неговите патриотски ставови директорот на Државниот Архив на Р. Македонија, Филип Петровски е организирано прогонуван од страна на соросовите невладини, како и извршителите на СДСМ кои беа во влада […]

Вести

Белата куќа ги отстрани сите ЛГБТ содржини од интернет страницата,СОРОСОИДИТЕ ЗАГРИЖЕНИ

Кратко откако Доналд Трамп ја даде својата заклетва и официјално стана 45-от претседател на САД,започнаа да се гледаат промени во политиката кои беа најавени.Страниците за правата на ЛГБТ заедницата исчезнаа […]

Вести

СЈО на зимски распуст, ама ботовите на Сорос редовно си лажат!

Последниот пат кога во јавност се појави Катица Јанева, беше денот на изборите на 11-ти декември минатата година во изјава за локалните медиуми, повикувајќи ги граѓаните својот глас да го […]

Вести

Видео: ГО ПОКАЖАА ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ: Соросоидите ги фати хистерија!

Дежурните соросови демонстранти, истите лица кои протестираат постојано во име на СДСМ, и протестираат за нечии цели, почнува да ги фаќа хистерија а доказ за тоа се и видеата во […]

Вести

ГИ БОЛИ ВИСТИНАТА: Соросоидите се обидоа да му го хакираат профилот на Филип Петровски!

Помина една година од протестите во мај, во кои се покажа дека зад „цвеќињата и бакнувањата“ на полицајците се кријат добри актери коишто се подготвени на секакви деструктивни сценарија со […]