Ознака: соседи

Вести

Денеска ќе се решава како ќе ги преминуваме границите со соседите

Целиот регион е во ист епидемиолошки ризик. Дискутиравме и, денеска, а ќе продолжиме и утре и ќе решиме. Разговараме и со министерствата за здравство во соседните земји. Дали и ние […]

Сцена

Милица Павловиќ потроши 300 000 евра за стан, а еве што велат соседите за нејзиното однесување

Една од најпопуларните пејачки во регионот, Милица Павловиќ претходното лето стан кој вреди 300 000 евра. Екипа на блиц.рс го посетила маалото каде што живее „секси сењорита“ и нејзините соседи […]

Вести

Соседите за хоророт во Драчево: Што велат за момчето кое ја закла баба си?

Ден по грозоморното убиство, крим-техничари се уште собираат докази од семејната куќа на улицата „Антон Димитров“ во скопско Драчево, во која дваесетгодишно момче со нож ја усмрти баба си. Момчето […]

Живот

Погодете какви здрави продукти јадат нашите соседи

На нашето поднебје добрата храна отсекогаш била приоритет, нешто на кое се посветува внимание, време и љубов, централна намирница што не’ поврзува на секој социјален настан. А што всушност значи […]

Занимливости

Се сончала гола и го вознемирила соседот: Тој ја тужел, а таа си заработи казна

Жител на хрватскиот град Осијек се почувствувал непријатно кога на соседната тераса неколку дена по ред ја забележал сосетката како се сонча гола. Прашањето:„Дали е тоа прекршок“ јавно го поставил […]

Вести

МАКЕДОНИЈА ТРЕБА ДА СЕ ПОДЕЛИ ПОМЕЃУ СОСЕДИТЕ: Лавров предупреди уште пред две години за планот на Рохрабакер

Пред скоро две години, министерот за надворешни работи на Руската Федерација пред Советот на Федерацијата одржа говор кој откри шокантни факти и работи кои и се припремаат на Македонија.„Сега во […]

Вести

МНР: Македонија има претставници за носење одлуки и решавање на прашања, соседите треба да се занимаваат со своите проблеми

Во Македонија има избрани претставници од граѓаните и тие се единствените легитимни фактори во носењето одлуки. Би било добро кога македонскиот концепт на мултикултурна интеграција во општеството базирано на европски […]