Ознака: сослушување

Вести

Сослушување на сведоци и оштетени, продолжува судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци

Со сослушување на сведоци и оштетени, денеска во Кривичниот суд во Скопје треба да продолжи судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци во која загинаа 16 лица, а 37 беа потешко […]

Вести

Продолжува сослушувањето на загрозениот сведок во „Монструм“

Судењето за случајот „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство, за петкратното убиство на Смилковско езеро од 12 април 2012 година ќе продолжи денеска со сослушување на загрозениот сведок од страна на […]

Балкан

Еве што рече момчето што ја силуваше сопствената 13-годишна сестра!

Арјетон Красниќ (20) од Костолац, во близина на Пожаревац, негираше вчера на сослушување дека ја силувал сопствената сестра Л.К. (13) и ѝ направил дете, пренесе „Ало“.Иако со ДНК анализа е […]

Сцена

Убиецот на Јелена е од семејството: Полицијата ги притисна нив двајца…

Убиството кое го потресе регионов се случи пред пет месеци, а уште никој не е осомничен и приведен.Полициските оперативци завчера им соопштија на Милош и Владимир Марјановиќ дека знаат дека […]

Вести

СЈО молчи дали обвинителките со чашка ракија сослушувале и странки

Дел од медиумите вчера објавија дека обвинителки од тимот на Катица Јанева во опуштена атмосфера со чашка ракија во рака го поминуваат денот. СЈО денеска нема одговор дали споменатите обвинителки […]